Šiuo metu tiek vaikai, tiek suaugę daug daugiau laiko praleidžia prie ekranų. Labai svarbu laikytis regos higienos, praktikuoti akių mankštą, kuo daugiau laiko praleisti natūralioje dienos šviesoje ir gryname ore.
Kviečiame naudotis Biuro sukurta informacine medžiaga apie regos higieną:
- Akių jogos filmukas: https://www.youtube.com/watch?v=PAsnukgxmAc&t=1s&ab_channel=Vilniausvisuomen%C4%97ssveikatosbiuras
- Akių mankšta bei patarimai: AKIŲ MANKŠTA.
Dalinamės ir Sveikatos apsaugos ministerijos ir SMLPC specialistų parengtu filmuku:
Augustyna Semaško
Vilniaus m. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro
Ikimokyklinio ugdymo įstaigų visuomenės sveikatos priežiūros skyriaus koordinatorė
Nauji metai – nauji tikslai! „Vilnius sveikiau“ mobiliosios komandos tikslas – mokyti pačius mažiausius mūsų bendruomenės narius gyventi sveikiau.
Geriausių rezultatų galime pasiekti tik kartu, todėl kviečiame Jūsų ugdymo įstaigos vaikus dalyvauti 3 savaičių iššūkyje, kurį sudaro maitinimosi, burnos
higienos ir fizinio aktyvumo veiklos. Pridedama: Iššūkis
Tikimės, jog šis iššūkis ne tik sudomins vaikus, bet ir pagerins jų maitinimosi, burnos higienos, fizinio aktyvumo įpročius bei įgūdžius.
Sėkmės!
„Vilnius sveikiau“ mobili komanda.
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Silvija Milaševičienė pateikia informaciją dėl pirminio lygio asmens sveikatos priežiūros paslaugų:
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Silvija Milaševičienė informuoja apie vaikų aprangą šaltuoju metų laiku: Vaikų apranga šaltuoju metų laiku
Vilniaus m. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Ikimokyklinio ugdymo įstaigų visuomenės sveikatos priežiūros skyriaus l. e. p. vedėja Toma Kosteckaitė informuoja:
Šiuo metu mes visi bijome susirgti, saugome save, vieni kitus, o užsikrėtus jaučiame didelę baimė, neviltį ir net kaltės jausmą. Kviečiame kartu mažinti blogus jausmus pandemijos metu. Kaskart išgirdę, kad kas nors serga, ar užkrėtė kitą priminkime kad:
- sergantis žmogus nepasirinko pats susirgti. Sergantis asmuo gali jaustis vienišas
NUOŠIRDUS RŪPESTIS IR DĖMESYS GALI BŪTI DIDELĖ PAGALBA;
- žmogus užsikrėtęs ar bijantis užkrėsti kitus, gali jausti kaltę
RAGINIMAS NEPASIDUOTI IR DRĄSIAI PASAKYTI, KAD SERGA GALI PADĖTI IŠSAUGOTI KITŲ SVEIKATĄ;
- asmuo, kuris susirgo ir galimai užkrėtė kitus, neretai jaučia aplinkinių kaltinimu
KALTINIMAI NIEKAM NEPADĖJO PASVEIKTI AR NEUŽSIKRĖSTI. PALAIKYKIME VIENI KITUSį;
- žmogus, kuriam reikia izoliuotis, gali pykti, ypač jei griūna visi planai
PAAIŠKINKIME, KAD IZOLIACIJA YRA VIENINTELIS BŪDAS PADĖTI SAU IR KITIEMS, KAD VIRUSAS NEPLISTŲ.
Pridedama:
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Silvija Milaševičienė informuoja:
Gripas profilaktika ir Gripas skiepai
Įstaigoje dirba psichologė Greta B. Konsultacijų laiką derinti asmeniškai nurodytu el. paštu: psichologe.gretabugelyte@gmail.com
Informacija tėvams: 1. Vaiko adaptacija darželyje 2. Vaikas darželyje
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Silvija Milaševičienė informuoja susipažinimui su algoritmais, kaip elgtis, jei ugdymo įstaigos ugdytinis susirgo COVID-19 liga:
Jeigu Covid-19 patvirtinti JŪSŲ VAIKUI
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Silvija Milaševičienė informuoja:
Nors mus ir „atakuoja“ nauji virusai (COVID-19), bet šiuo laikotarpiu neturime pamiršti ir kitų ligų. Dažnai, tėveliai pastebėję, kad vaikas kasosi galvą – dėl niežulio kaltę suverčia pleiskanoms ar kitoms odos ligoms. Taip jau nutinka, kad kartais balti prie plaukų prilipę taškeliai – tai glindos, iš kurių vėliau išsirita utėlės. Kaip jos atsiranda ir kaip jų išvengti? Kviečiu žvilgtelti į informacinį stendą, kuris atsakys į šiuos klausimus: